piątek, 5 lutego 2010

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs.

Witam na blogu, który poświęcony będzie w całości metodzie pernamentnego przedłużania i zagęszczania rzęs, czyli metodzie 1:1.

Poniżej zamieszczę najczęsciej zadawane pytania i udzielę odpowiedzi, by jak najbardziej wyjaśnić Wam, na czym polega wspomniana metoda.

* Dla kogo przeznaczony jest zabieg pernamentnego przedłużania rzęs?

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs przeznaczone jest dla kobiet, które pragną podkreślić swoje naturalne piękno na codzień, bądź też chcą wyglądać ładnie na szczególne okazje, takie jak śluby i inne imprezy okolicznościowe, sesje zdjęciowe, itp.
Dzięki tej metodzie każdy może mieć piękne, długie i gęste rzęsy wyglądające naturalnie przez 24h/dobe.

* Na czym polega przedłużanie rzęs metodą 1:1 ?

Przedłużanie rzęs metodą 1:1, to zabieg wykonywany „jeden do jednego”, czyli „rzęsa do rzęsy”. Polega na doklejaniu jednej rzęsy syntetycznej do jednej rzęsy naturalnej, aż do uzyskania oczekiwanego efektu. Pozwala na wydłużenie, zagęszczenie i pogrubienie Twoich naturalnych rzęs.

* Jak długo utrzymują się przedłużone rzęsy?

Naturalny cykl życia rzęsy wynosi do 2 miesięcy. Po tym czasie naturalna rzęsa wypada wraz ze sztuczną, a na jej miejsce rośnie nowa. Tak zachowują się rzęsy niezależnie od tego, czy są przedłużone czy nie. Podczas zakładania rzęs nie wiadomo w jakim stadium jest dana rzęsa, ale naturalną rzeczą jest, że kilka z nich wypada wcześniej. Aby utrzymać ich idealny wygląd, powinno się uzupełniać rzęsy co ok. 3 tygodnie.

* Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg jest zarówno bezpieczny, jak i bezbolesny. Klej nie powinien dotykać skóry, dlatego obszar otaczający oko jest dobrze chroniony, by wyeliminować jakiekolwiek potencjalne podrażnienia oka i skóry. Przez całą procedurę oczy są zamknięte, a podkładka kolagenowa chroniąca skórę, likwiduje zmarszczki, przez co cały zabieg jest przyjemny i odprężający.

* Ile czasu trwa zabieg przedłużania rzęs?

Aplikacja rzęs trwa ok. 3 - 3,5 godziny (w zależności od gęstości naturalnych rzęs lub oczekiwanego efektu).

* Kiedy i jak można usunąć rzęsy?

Rzęsy mogą być zdjęte w każdym momencie. Zdejmuje się je specjalnym preparatem. Aby nie uszkodzić naturalnych rzęs, należy zrobić to u swojej kosmetyczki.

* Czy trzeba jakoś szczególnie dbać o rzęsy?

O rzęsy jakoś specjalnie dbać nie trzeba. Należy tylko pamiętać, by nie zmywać oczu preparatami na bazie tłuszczu, gdyż zawarte w nich składniki rozpuszczają klej i tym samym skracają trwałość nowych rzęs. Powinno się stosować płyny na bazie wody. To samo tyczy się tuszów, które też zawierają tłuszcze. Dostępne są tusze na bazie wody, aczkolwiek malowanie rzęs po przedłużeniu ich jest naprawdę zbędne!
Nie należy trzeć oczu.

* Czy można moczyć oczy, korzystać z basenu, sauny?

Tak. Jako, że rzęsy odporne są na działanie wody oraz wysokich i niskich temperatur, nie ma to negatywnego wpływu na długość ich noszenia.

* Noszę soczewki – czy mogę przedłużyć rzęsy?

Tak. Podczas aplikacji powinnaś je jednak zdjąć, dlatego pamiętaj, by mieć ze sobą pojemnik na przechowanie ich w czasie ‘zabiegu’.

* Przeciwwskazania:
- wszelkie choroby wywołujące nadwrażliwość oczu
- zapalenie spojówek
- jęczmień
- nadmierne mruganie
- zapalenie i opuchlizna wokół oczu


Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat, napisz: kocieoko.info@gmail.com
Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące Cię pytania :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz